Serien startar den 7 november.

-  Startavgift för säsongen, 1000 kr/lag, betalas senast den 15 november 2021 till bankgiro: 482-5691.

-  Speldagar måndag-torsdag samt vid behov lördag-söndag för uppskjutna matcher.

Vi spelar 1 serie där alla möter alla höst och vår.

Deltagande lag:

Nr.

Lag

1.

Team Bo

2.

On Tee

3.

Curlkul

4.

Ä-ligan

5.

MixMax

6.

Sandfallets CL

7.

Full Sop

8.

Glidarna

9.

Lag Malmberg

10.

Culis

11.

Labbero

12.

Nya Laget

13.

Team Ken Brown

14.

Tågab

15.

Karlskoga Salut

16.

Gubbarna

17.

Give & Take

18.

Sparven

Resultat från Ligaspel

Årets Klubbmästare: Glidarna

Bilden visar följande personer från vänster.

Bakre raden: Olle Eriksson, Mats-Olov Jansson, Bengt Nordström.

Främre raden: Anders Håkansson, Bo Hassel.

V:a 45        
7/11 Må 16.30 1 (7) Full Sop – (10) Culis 7 - 1
  18.15 1 (1) Team Bo – (17) Give & Take 3 - 6
    2 (18) Sparven – (16) Gubbarna 1 - 8
         
8/11 Ti 16.30 1 (6) Sandfallets CL – (11) Labbero 6 - 4
    2 (8) Glidarna – (9) Lag Malmberg 6 - 3
  18.15 1 (3) Curlkul – (14) Tågab 5 - 7
    2 (4) Ä-ligan – (17) Give & Take 5 - 8
         
10/11 Tor 16.30 1 (5) MixMax – (12) Nya Laget 13 - 0
  18.15 1 (4) Ä-ligan – (13) Team Ken Brown 1 - 10
    2 (2) On Tee – (15) Karlskoga Salut 13 - 3
         
V:a 46        
14/11 Må 16.30 1 (5) MixMax – (10) Culis 5 - 4
    2 (4) Ä-ligan – (11) Labbero 8 - 4
  18.15 1 (1) Team Bo – (16) Gubbarna 19 - 0
         
15/11 Ti 16.30 1 (3) Curlkul – (12) Nya Laget 7 - 4
  18.15 1 (2) On Tee – (13) Team Ken Brown 3 - 6
         
16/11 Ons 16.30 1 (7) Full Sop – (8) Glidarna 0 - 10
    2 (6) Sandfallets CL – (9) Lag Malmberg 6 - 3
         
17/11 Tors 18.15 1 (17) Give & Take – (15) Karlskoga Salut 5 - 3
    2 (18) Sparven – (14) Tågab 5 - 10
         
V:a 47        
21/11 Mån 16.30 1 (3) Curlkul – (10) Culis 7 - 3
    2 (4) Ä-ligan – (9) Lag Malmberg 11 - 3
  18.15 1 (16) Gubbarna – (14) Tågab 1 - 13
    2 (1) Team Bo – (18) Sparven 6 - 7
         
22/11 Tis 16.30 1 (6) Sandfallets CL – (7) Full Sop 8 - 1
    2 (2) On Tee – (11) Labbero 6 - 4
  18.15 1 (17) Give & Take – (13) Team Ken Brown 7 - 7
    2 (8) Glidarna – (15) Karlskoga Salut 11 - 3
         
24/11 Tors 16.30 1 (5) MixMax – (8) Glidarna 3 - 9
  18.15 1 (1) Team Bo – (15) Karlskoga Salut 5 - 11
    2 (18) Sparven – (12) Nya Laget 11 - 3
V:a 48        
28/11 Må 18.15 1 (1) Team Bo – (14) Tågab 3 - 8
    2 (18) Sparven – (10) Culis 9 - 1
         
29/11 Ti 16.30 1 (3) Curlkul – (8) Glidarna 6 - 8
    2 (4) Ä-ligan – (7) Full Sop 3 - 4
  18.15 1 (16) Gubbarna – (12) Nya Laget 4 - 9
         
30/11 Ons 16.30 1 (5) MixMax – (6) Sandfallets CL 3 - 6
    2 (10) Culis – (11) Labbero 4 -. 9
         
1/12 Tors 16.30 1 (2) On Tee – (9) Lag Malmberg 3 - 7
  18.15 1 (15) Karlskoga Salut – (13) Team Ken Brown 4 - 7
    2 (17) Give & Take – (11) Labbero 8 - 3
         
V:a 49        
5/12 Må 16.30 1 (3) Curlkul – (6) Sandfallets CL 5 - 7
  18.15 1 (16) Gubbarna – (10) Culis 3 - 9
    2 (17) Give & Take – (9) Lag Malmberg 6 - 5
         
6/12 Ti 18.15 1 (18) Sparven – (8) Glidarna 7 - 6
    2 (14) Tågab – (12) Nya Laget 9 - 2
         
7/12 Ons 16.30 1 (2) On Tee – (7) Full Sop 3 - 6
    2 (4) Ä-ligan – (5) MixMax 4 - 7
         
8/12 Tors 16.30 1 (9) Lag Malmberg – (12) Nya Laget 3 - 5
  18.15 1 (1) Team Bo – (13) Team Ken Brown 3 - 9
    2 (15) Karlskoga Salut – (11) Labbero 0 - 6 (WO)
         
V:a 50        
12/12 Må 16.30 1 (2) On Tee – (5) MixMax 1 - 9
  18.15 1 (14) Tågab – (10) Culis 5 - 4
    2 (17) Give & Take – (7) Full Sop 11 - 3
         
13/12 Ti 16.30 1 (1) Team Bo – (12) Nya Laget 13 - 0
    2 (3) Curlkul – (4) Ä-ligan 5 - 6
  18.15 1 (16) Gubbarna – (8) Glidarna 0 - 7
    2 (18) Sparven – (6) Sandfallets CL 4 - 4
         
15/12 To 18.15 1 (13) Team Ken Brown – (11) Labbero 12 - 1
    2 (15) Karlskoga Salut – (9) Lag Malmberg 10 - 3
         

2023

V:a 2        
9/1 Må 16.30 1 (2) On Tee – (3) Curlkul 6 - 3
  18.15 1 (16) Gubbarna – (6) Sandfallets CL 4 - 7
    2 (18) Sparven – (4) Ä-ligan 2 - 7
         
10/1 Ti 16.30 1 (12) Nya Laget – (10) Culis 3 - 7
  18.15 1 (15) Karlskoga Salut – (7) Full Sop 7 - 2
    2 (14) Tågab – (8) Glidarna 5 - 7
         
12/1 To 16.30 1 (1) Team Bo – (11) Labbero 2 - 7
  18.15 1 (13) Team Ken Brown – (9) Lag Malmberg 4 - 7
    2 (17) Give & Take – (5) MixMax 7 - 3
         
V:a 3        
16/1 Må 16.30 1 (1) Team Bo – (10) Culis 6 - 6
  18.15 1 (14) Tågab – (6) Sandfallets CL 12 - 1
    2 (16) Gubbarna – (4) Ä-ligan 3 - 12
         
17/1 Ti 16.30 1 (11) Labbero – (9) Lag Malmberg 2 - 9
    2 (12) Nya Laget – (8) Glidarna 10 - 1
  18.15 1 (13) Team Ken Brown – (7) Full Sop 5 - 3
    2 (17) Give & Take – (3) Curlkul 5 - 6
         
19/1 To 18.15 1 (18) Sparven – (2) On Tee 6 - 4
    2 (15) Karlskoga Salut – (5) MixMax 8 - 4
         
V:a 4        
23/1 Må 16.30 1 (1) Team Bo – (9) Lag Malmberg 3 - 4
    2 (11) Labbero – (7) Full Sop 4 - 6
  18.15 1 (14) Tågab – (4) Ä-ligan 6 - 3
    2 (5) MixMax – (16) Gubbarna 8 - 4
         
24/1 Ti 16.30 1 (10) Culis – (8) Glidarna 0 - 11
  18.15 1 (13) Team Ken Brown – (5) MixMax 4 - 5
    2 (17) Give & Take – (18) Sparven 4 - 9
         
26/1 To 16.30 1 (12) Nya Laget – (6) Sandfallets CL 7 - 3
  18.15 1 (16) Gubbarna – (2) On Tee 0 - 7
    2 (15) Karlskoga Salut – (3) Curlkul 7 - 3
         
V:a 5        
30/1 Må 16.30 1 (10) Culis – (6) Sandfallets CL 4 - 4
  18.15 1 (14) Tågab – (2) On Tee 9 - 0
    2 (16) Gubbarna – (17) Give & Take 1 - 7
         
31/1 Ti 16.30 1 (12) Nya Laget – (4) Ä-ligan 2 - 8
  18.15 1 (13) Team Ken Brown – (3) Curlkul 11 - 1
    2 (7) Full Sop – (14) Tågab 1 - 15
         
1/2 On 16.30 1 (1) Team Bo – (8) Glidarna 3 - 5
    2 (9) Lag Malmberg – (7) Full Sop 9 - 5
         
2/2 To 16.30 1 (11) Labbero – (5) MixMax 1 - 14
  18.15 1 (15) Karlskoga Salut – (18) Sparven 10 - 0
    2 (10) Culis – (13) Team Ken Brown 2 - 8
         
V:a 6        
6/2 Må 16.30 1 (10) Culis – (4) Ä-ligan 2 - 5
  18.15 1 (7) Full Sop – (16) Gubbarna 7 - 0
    2 (6) Sandfallets CL – (15) Karlskoga Salut 6 - 0 (WO)
         
7/2 Ti 16.30 1 (8) Glidarna – (6) Sandfallets CL 5 - 5
  18.15 1 (13) Team Ken Brown – (18) Sparven 5 - 2
    2 (14) Tågab – (17) Give & Take 4 - 5
         
8/2 On 16.30 1 (1) Team Bo – (7) Full Sop 6 - 1
    2 (9) Lag Malmberg – (5) MixMax 3 - 3
         
9/2 To 16.30 1 (11) Labbero – (3) Curlkul 5 - 5
    2 (12) Nya Laget – (2) On Tee 3 - 8
  18.15 1 (15) Karlskoga Salut – (16) Gubbarna 3 - 13
    2 (8) Glidarna – (13) Team Ken Brown 8 - 3
         
V:a 7        
13/2 Må 16.30 1 (10) Culis – (2) On Teen 5 - 7
    2 (7) Full Sop – (5) MixMax 4 - 6
  18.15 1 (9) Lag Malmberg – (14) Tågab 5 - 3
    2 (3) Curlkul – (18) Sparven 5 - 5
         
14/2 Ti 16.30 1 (8) Glidarna – (4) Ä-liga 2 - 8
    2 (9) Lag Malmberg – (3) Curlkul 8 - 1
  18.15 1 (13) Team Ken Brown – (16) Gubbarna 7 - 3
    2 (12) Nya Laget – (17) Give & Take 3 - 9
         
16/2 To 16.30 1 (1) Team Bo – (6) Sandfallets CL 7 - 4
  18.15 1 (11) Labbero – (18) Sparven 9 - 1
    2 (14) Tågab – (15) Karlskoga Salut 8 - 1
         
V:a 8        
20/2 Må 16.30 1 (1) Team Bo – (5) MixMax 3 - 6
    2 (6) Sandfallets CL – (4) Ä-ligan 1 - 12
  18.15 1 (9) Lag Malmberg – (18) Sparven 5 - 4
    2 (10) Culis – (17) Give & Take 2 - 10
         
21/2 Ti 16.30 1 (7) Full Sop – (3) Curlkul 3 - 5
    2 (8) Glidarna – (2) On Tee 4 - 3
  18.15 1 (11) Labbero – (16) Gubbarna 5 - 4
    2 (13) Team Ken Brown – (14) Tågab 5 - 7
         
23/2 To 16.30 1 (1) Team Bo – (3) Curlkul 4 - 9
  18.15 1 (12) Nya Laget – (15) Karlskoga Salut 2 -. 12
    2 (5) MixMax – (18) Sparven 6 - 4
         
V:a 9        
27/2 Må 16.30 1 (1) Team Bo – (4) Ä-ligan 8 - 7
    2 (5) MixMax – (3) Curlkul 8 - 5
  18.15 1 (7) Full Sop – (18) Sparven 6 - 3
    2 (9) Lag Malmberg – (16) Gubbarna 9 - 1
         
28/2 Ti 16.30 1 (6) Sandfallets CL – (2) On Tee 5 - 3
  18.15 1 (12) Nya Laget – (13) Team Ken Brown 2 - 7
    2 (10) Culis – (15) Karlskoga Salut 2 - 14
         
1/3 On 16.30 1 (11) Labbero – (12) Nya Laget 7 - 2
    2 (4) Ä-ligan – (2) On Tee 1 - 7
2/3 To 18.15 1 (11) Labbero – (14) Tågab 2 - 8
    2 (8) Glidarna – (17) Give & Take 8 - 0
         
V:a 10        
6/3 Må 16.30 1 (9) Lag Malmberg – (10) Culis 5 - 4
  18.15 1 (2) On Tee – (17) Give & Take 5 - 10
    2 (3) Curlkul – (16) Gubbarna 5 - 5
         
7/3 Ti 16.30 1 (8) Glidarna – (11) Labbero 9 - 3
    2 (7) Full Sop – (12) Nya Laget 8 - 2
  18.15 1 (6) Sandfallets CL – (17) Give & Take 3 - 8
    2 (5) MixMax – (14) Tågab 0 - 10
         
9/3 To 16.30 1 (1) Team Bo – (2) On Tee 7 - 8
  18.15 1 (4) Ä-ligan – (15) Karlskoga Salut 1 - 7
    2 (6) Sandfallets CL – (13) Team Ken Brown 2 - 8